VÍKENDOVKY: Velikonoční pomalost a klid

PŘED VÍKENDEM:  V pomalosti můžeme vplout do emocí…

Čím pomalejší si uděláme víkend, tím lépe. Čím více se zaměříme jen na drobnosti, vděčnost za obyčejnosti a čím víc budeme přemýšlet lehčeji o budoucnosti, tím lépe. Probouzet se zároveň může i citlivost, tedy intenzivní sny, nápady, které dlouho zůstávaly netknuty a najednou se do nich znovu zamilujeme.

Možná to souvisí i s tím týdenním úklidem a děláním pořádku. Pokud jsme ho zvládli, tak si budeme v tom novém, uklizeném, vyloženě lebedit. A to je dobře.

Zaměřme pozornost na to, co budeme mít pocit, že je pro nás v tuto chvíli pro budoucnost důležité, protože to tak prostě je – a protože kromě toho praktického důvodu to tak i cítíme. To je ta  nejlepší kombinace.

Ideální čas na:

  • Dlouhodobé plány s milovanými, nebo se zamilovanými projekty
  • Vymýšlení toho, jak dál… protože nás ta budoucnost bude lákat emočně
  • Hledání praktických způsobů, terapií, jak vyřešit něco, co nás dlouhodobě trápí

 

SOBOTNÍ POHODA: Čas na novinky!

Může se nám dobře ukázat, kudy kam, pokud je toto vaše téma a často to může být i řešení odchodu ze situací, které jsou dlouhodobě neudržitelné, což ale také znamená, že tam, kde to nevyhovuje, to bude nyní dvojnásobně vadit. Nálada tak může být úlevná v tom, že konečně víme kudy. Nebo napjatá, pokud nevidíme nebo nemůžeme to řešení realizovat.

V tomto rozpoložení  může být dobře vidět, jak to s námi je. Jak to je s lidmi kolem nás. A tam můžeme vidět cokoliv. Je to ale vhodný čas na rozhodnutí na základě toho, čemu dnes nebo v těchto dnech dokapal pohár. Pochvaly a úspěchy si prosím berte osobně a zkuste na nich trošku postavit budoucnost. Neúspěchy a něco nepříjemného vezměte tak, že by stálo za to trošku změnit směr a už se tomu příliš nevystavovat.

Tento čas nám příjemně i nepříjemně ukazuje, jak to s námi je… A dokonce mi přijde, že to je trošku vysvědčení za naše zimní činění a přezimovací čas. Tam se něco událo, tam jsme něčemu zadaly základy – a teď se ukazuje, jak to skutečně bylo a co nám to přineslo.

2 názory na “VÍKENDOVKY: Velikonoční pomalost a klid”

  1. I was very pleased to uncover this great site. I need to to thank you for ones time for this fantastic read!! I definitely appreciated every bit of it and I have you bookmarked to look at new information on your blog.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart