VÍKENDOVKY posledního lednového týdne

PŘED VÍKENDEM:  Potřeba udělat to, co je třeba

Moc si přeju, aby bylo o tomto víkendu hezké počasí, nebo vyhovující právě vám. Protože je tu další víkend, kdy si můžeme velmi dobře odpočinout, pokud nám bude dovoleno, umožněno dělat to, co dělat chceme plným srdcem a co prakticky chceme dělat, dodělat.

Tedy: vhodný čas na dodělá restů nebo na naplánování zahrady, práce, dovolené – ten výhled do budoucnosti budeme mít celkem svěží a je škoda ho nevyužít. Věnujme se tento víkend tomu, co potřebujeme: od úklidu po sázení nových stromů do svého života.

Však už po tom týdnu, který proběhl asi budete tušit, čemu se věnovat, protože už mám pocit, v tento čas hodně toužíme po klidu, po tom, aby věci měli nějaký řád, nějakou rutinu, byl v tom klid a jistota.

Rovnice celého víkendu? Čím víc budeme v klidu, tím víc dobrých řešení nám přijde pod nos.

Nebo dobrých myšlenek, dobrých rozuzlení. Je to i čas na čtení knih, na vstřebávání informací stejně jako na to, že půjdeme a to co už  umíme, nějak uplatníme v praxi.

Schovejme se tedy v tom svém království a dělejme v něm právě to, co potřebujeme – nebo to, co nám odhalil tento týden, že potřeba udělat je.

SOBOTNÍ POHODA: Tak jde to jak má? Pokud ne… tak….Kde je naše Síla.

S dneškem mám pocit, že můžeme cítit až velikou frustraci, pokud nám nejdou plány a nemůžeme se věnovat tomu svému, až do únavy… no ale i ty vyplakané slzy a frustrace mají své místo, tak si to všechno doladění prostě naplánujte na někdy jindy, ale asi bude dobré emoce úplně nezadržovat a vzít to jako důležitou informaci.

Co mě tento víkend štve, že na to nemám čas, jako fakt štve – tak na to bych si měla udělat čas jindy. Je to celkem důležité. Proto se to tak pojí s tím zoufalstvím ze zavřených dveří.

Věnujeme-li se té pěkné pěstební práci na svém životě, děláme to, co potřebujeme nebo se nějak posilujeme, tak se posílíme! K Císařovně přišla Síla, takže někdo možná i okusí první výsledky toho, do čeho se pustil. Mám pocit, že by se nám velmi dařilo třeba u vaření a zkoušení nových receptů, nebo nějaké ty crcačky typu „kváskový chléb a pečení na dva dny“. Ale vážně: obecně je dobré sledovat, co nám dělá tento týden, ale hlavně ten víkend, dobře. V čem se cítíme fajn. A užít si pocit úspěchu.

Poeticky řečeno, je nám našeptáváno, kde je naše SÍLA. Taková ta vyrovnaná, naše silné stránky, dary, to, co nám jde lehce. Můžeme si třeba dobře uklidit kolem sebe – a bude nám lépe. A kde nám bude výrazně špatně, tam je ukázáno na oblasti života nebo chování/myšlení, kde musíme udělat ráznější změnu k lepšímu, protože to už jinak nejde…

50 názorů na “VÍKENDOVKY posledního lednového týdne”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart