V hlavě otázka: Únava životem, jak najít jiskru, chci ji najít!

Možná to je o tom, že se bojíte zásadnějšího rozhodnutí, které ani nemusí být rozumové, jasné, řízné, ale je spíše vášnivé, potřebujete se rozhodnout evidentně pro ŽIVOT. Pro všechno, co je oživující, co svou podstatou podporuje život – pak najdete jiskru. Ačkoliv ještě tu je malý dodatek – že tu jiskru bude třeba opečovat, být s ní chvíli o samotě a načerpat síly.

Odpověď tedy naznačuje jeden zásadní problém: únavu větší, než jste ochotni si připustit.

Až zhroucení životních priorit, myšlenek, plánů, životní energie.

Krok 1: Cíleně vneste do svého života každý den něco, co životu prospívá, v praxi to může být zdravější strava, nepřejídat se, jíst kvalitně, jíst méně a kvalitně. Lépe se soustředit na jídlo. Jít se projít, zaběhat, zacvičit, udělat cokoliv, co dělá dobře vašemu tělu. Odbourat některé zlozvyky, zbytečné stresy (třeba rolování zpráv), prostě se lehce zamyslet, pozorovat své zvyky a ozdravit je.

 

Krok 2: Až se začne vracet pocit života, mírnit únava, neplýtvejte ani v tuhle chvíli svými silami na něco, co nechcete, nebo pro někoho či něco, co svýma hrabavýma rukama po vás drápne. Naopak. Tyto cenné střípky vlastní energie si sobecky schovejte, vnímejte je, mějte je u sebe a rozjímejte nad nimi. Opečovávejte je. Upevňujte tyto zvyky a možná o tom, že je vám lépe (či bylo špatně) s nikým nemluvte, aby se to všechno nerozbilo něčíma drápavýma rukama. Je dobré vědět, že už zase dotyčný je schopen nést na hřbetě zátěž, tak mu přiložíme! Ne ne! To nepotřebujete… něco v tom smyslu se snažím nyní vysvětlit; prostě opatrujte to nalezené a nechte, ať se v tom teplém hnízdečku ozdraveného vašeho já vylíhne nápad. Jiskra, plán… jednoduše přesně to, co hledáte.

2 názory na “V hlavě otázka: Únava životem, jak najít jiskru, chci ji najít!”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart