Týden od 28.11.- 4.12.: Řekněte si o nostalgii, něhu… a nové zvyky si zapište

Nějak pokračujeme v té něze a nostalgii. Zdá se, že si k nám najde cestu, u někoho sama od sebe a snad ke každému, když si o ni řekne.  Můžeme se tak cíleně nořit do vzpomínek, nacházet staré deníčky nebo cokoliv v tom smyslu  – a tu paměť nebo emoce se nám podaří oživit v barvách mnohem víc než kdykoliv jindy. Máme uplatnit moudrost, vyzrálost a možná někde podat pomocnou nebo smírnou ruku; nebo ji někdo podá nám; doporučuji ji přijmout. Ten člověk nebo ta situace, která se nám nabízí s něčím nečekaně hebkým, je jaksi… rozměklejší než my, a proč toho nevyužít, že…  Nejde asi tolik o spory, spíš o situace, ve kterých dostaneme tento týden příležitost smířit se sami se sebou, najít k sobě cestu, být k sobě laskavější, najít nějakou svou dobrou, snad i dávno zapomenutou, vlastnost a rozpomenout se na něco, co nám udělá radost. Jak magické to je, tak prchavé to může být, takže všechny ty  hebkosti si máme užít, ale zároveň je pevně chytit a zaplést do nich praktický život. Chcete-li, aby tento týden  měl trvalé následky, tak je třeba na tom nadále pak pracovat každý den. Třeba.. zjistíte, jak na sebe se zdravějším životním stylem… tak si napište plán a dodržujte ho. Příští týden by to zas mohlo zbytečně sklouznout do starých kolejí.

Ve vztazích tu může být tendence dořešovat staré záležitosti, vytahovat je na povrch a něco ráznějšího s nimi udělat.  V našich  niterných životech to samé, snad jen s větší razancí. Tak tedy je dobré se naladit spíše něžně, protože kdo je k sobě krutý, ten teda tento týden krutý bude nadvakrát. A odpočívejme, protože všechno to prosincové vnitřní i vnější finišování bude náročné  a bude-li ho na vás moc, pomůže zasnít se… kniha, film, prostě… ano; utéct na chvíli mimo realitu.

2 názory na “Týden od 28.11.- 4.12.: Řekněte si o nostalgii, něhu… a nové zvyky si zapište”

  1. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart