scilla siberica, scilla, flower-4078937.jpg

Týden od 14. – 21.3.: Týden prožívání dávání i braní/VÍKEND I ÚPLNĚK V PANNĚ

Štědrost dávat i brát: to by nás měl tento týden učit. Máme se otevřít rovnováze v životě a nechat se vést. Každý pak dostane tento týden ta svá témata, která mají tentokrát dvojí význam: Lehce naznačí, KDE jsou vaše roční témata, oblasti, ve kterých je skrytý potenciál. A především sledovat, kde vám osud přináší úlevu, soucit, nebo naopak nátlak a tíhu. To jsou totiž oblasti, v nichž buď dojde k vyrovnání a úlevě, nebo kde nám díky tíze bude ukázáno, kde máme od zdrojů tíhy odvrátit zrak, nebo kde máme nechat spadnout zlé a zatěžující myšlenkové vzorce, vztahy,  nebo vůbec situace a to zejména tehdy, cítíme-li, že to něco, co nás zatěžuje a znemožňuje vstupu vyrovnání do života, je uměle vydržovaný a živený konstrukt. Takže nebudete-li se cítit tento týden dobře, zaměřte se na všechno, co uměle živíte a co vás tíží. Nebo kdo to živí… a s ním se vypořádat. Směr toho vypořádání by měl být v duchu „opráším si kolena a jdu dál…“, nebo „odpočinu si a půjdu dál“. Někdo bude potřebovat sesbírat síly k akci, někdo spíše zastavit krysí závod a odpočinout si.  To uvolní duši, stres a jako znovuzrozené nás pak vyšle přesněji za svými sny.  Přesněji a efektivněji bez ztrát sil zbytečnostmi.

To místo a téma roku 22? Ukazuje se tam, kde se cítíme připraveni na cestu.  Ukazuje se do míst, kde cítíte  novou logiku a smysl života. Kde cítíte, že se připravuje půda a může se stát, že stojíte-li před nějakým zásadním životním rozhodnutím, tento týden – či časy kolem něj – vám mohou přinést zásadní informaci pro rozhodnutí.

Je to také týden dobrých prvních kroků tam, kam jste dlouho jít chtěli. Kam máte teoretické znalosti, ale nyní děláte první krok do praxe.

 

Úplněk v Panně, 18. 3.:  Prosím, jen to, co životu svědčí!

Úplněk v Panně obecně vede ke střízlivosti a k tomu, abychom svůj život viděli velmi prakticky. Můžeme se tak snadno rozhodovat o všem, co je v tuto chvíli důležité: Což je dobrý aspekt v týdnu, ve kterém se nám mohou ukazovat roční témata, se kterými dále budeme pracovat, nebo v týdnu, kdy stojíme na různých křižovatkách. Není to však příznivé ve chvíli, kdy trpíte jakýmkoliv sebemrskačstvím, případně tento jev na sobě můžete v tyto dny cítit – a prosím opusťte ho! Panna je v tom horším provedení strašná puntičkářka a nikdy ji nebude nic dobré, takže i kdybyste na sebe vzali všechnu vinu světa, nebude jít to stačit. A to nemá cenu.

Karty obecně naznačují, že tu bude velký tah a přitažlivost k tomu, co skutečně chcete. A příležitost ke smíření, k rovnovážnějšímu žití i myšlení, ale také nová setkání, která mohou být velmi důležitá a doslova nás nabijí energií. Pokud se s úplňkem skamarádíme a nepodlehneme vině, puntičkářství a všeobecné špíně kolem, tak můžeme tuto energii využít pro nastavení si vnitřního kompasu pro to, co považujeme pro nás za srdcem přitažlivé a zároveď dodávající život.

V praxi to může být o událostech, které uleví, protože přijde řešení. O pochopení minulosti, které nás propustí do budoucnosti. O příchodu nových úkolů do života, které vezmeme s radostí, byť toho bude na chvíli trochu moc. Protože cítíme, že nám to buduje lepší budoucnost a jistější budoucnost.

Řešením všech krizí může být i přístup „nemusím prodávat zaplevelenou zahrádku a hledat novou, lepší, ale VYPLÍT tu současnou.“ Pokud jsou krize o přetížení,  zmatku, věnujte si kousek času, klidu, vypněte autopilota a vyplejte svůj život.

 

Před víkendem: „ANO životu“

Poslední zimní víkend mi zní jako velký rituál vynášení zimy a přivítání jara. Naše myšlenky mozhou být velmi ovlivněné tím, co už v našem životě nemá místo. TO mohou být až drtivé myšlenky  zejména v případě, že jde o něco, co nám viditelně omezuje pohyb kupředu nebo životní radost a vůbec chuť žít. Umíte-li tyto viníky pojmenovat, rozlučte se s nimi. Mohou to být i zásadnější životní kroky nebo jen velká úleva ve stylu „já už tohle fakt nemám zapotřebí“.

Lepší stránka předjarního času je ale skryta v tom, co nám na tom místě zpracované minulosti vyrůstá. Vzniká tu humus, úrodná půda, na kterou v tento jarní rovnodenní čas může přijít jasný vzkaz – informace. Je to víkend informací! Projasnění. Najednou budeme vědět, co a jak. A kam… a to jen díky tomu, že jsme něco ve svém životě změnili, že jsme řekli „ano životu“.

Dávejme si tedy pozor na informace, které nám dávají nadhled nad naším žitím. Které nás přitahují a které – se opakují celý týden! Pokud se něco, pocit, událost, lidi zopakují o víkendu i přesto, že jste to v týdnu x krát odehnali jako otravnou mouchu, je to důvod zpozornět! Buďme tedy dobrými pozorovateli svého života…

 

Sobotní pohoda: Práh jara… splněné sny a jistoty

Napěťová atmosféra se může uvolnit, protože je už zřejmé, že v našich životech má mít své místo jenom to, co přináší jistoty a co nás ochraňuje. Velmi silné jarní téma, které naznačuje nové zítřky. Věnujme se dnes při večerním čaji tomu, co chceme, aby v našem životě rostlo. Proberte své sny, své nenaplněné jistoty a popřemýšlejte, jak s nim najít lépe cestu. Možná tento týden přinesl události, náhody, čistky i myšlenky, které k tomu všemu dopomáhají.  Co s jarním obdobím začneme tvořit, to nám dá pak v budoucnu možnost rozhodnout se jinak, začít nové projekty nebo myšlenky a začít o něco nového pečovat…  Celkově z toho mám pocit, jako by v nás klíčila budoucnost. Proces tak silný, ale zároveň tak jemný, niterný a velmi individuální, že je těžké ho popsat. Tak sledujte, co klíčí a snažte se tomu dát co nejvíc výživy.

2 názory na “Týden od 14. – 21.3.: Týden prožívání dávání i braní/VÍKEND I ÚPLNĚK V PANNĚ”

  1. All links to articles may be shared freely, as long as it shows the originating source – Rev. Jeff Rudy with Wesleyan Accent. If you copy and paste the article link, both of those should show up automatically. Thanks!I enjoyed reading this and believe you have hit the nail on the head.There is far too much emphasis being placed on numeric metrics and virtually no emphasis on shared personal testimony and evidence of transformation and further sanctification. I can’t remember the last time we even had a testimony service.Thank you for this article.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart