Sheleana Aiyana: Staň se tou pravou

 

Ke změně nedochází prostřednictvím kritiky, odsuzování a sebeobviňování, ale prostřednictvím napojení, povzbuzení a chvály.

 

Možná jste tím prošla… Možná vás to čeká… možná to už tušíte….

Až ve chvíli, kdy se samo něhou rozplynete sama nad sebou, nad svou minulostí, nad svým často odmítaným a nyní znovu nalezeným vnitřním dítětem, až se vámi rozhostí ta klidná, hladivá, teplá láska k sobě samé. TO odpuštění všeho, co bylo… co jste byla nucena zažít a čeho jste napáchala sama na sobě, pak ke slovu přijde jedno velké ANO na větu výše.

A pokud stále nejste tou pravou pro někoho, patrně nejste tou pravou ani pro sebe. Nevidíte se. Neslyšíte se. Možná se dokonce uvnitř nenávidíte.

Až, těch projevů sebe nenávisti a stresu může být. A třeba přejídání nebo snaha zavděčit se všem tu může být také!

Autorka vytvořila úžasnou knihu, kterou bych se nebála nazvat UČEBNICÍ SEBE HODNOTY.

Protože láska přijde až poté, co najdete svou hodnotu, s úžasem se uvidíte v zrcadle a začnete mít tu ženu v něm ráda.

V čem vám tato kniha pomůže?

Její struktura se dá rozdělit na tři  hlavní témata rozdělena do pěti částí:

  • Hledání v minulosti, odkrývání toho, proč se vztahujeme k lidem tak, jak se vztahujeme
  • Hledání své opravdové podoby.
  • Naladění se na ty správné vztahové vzorce

Cítit se v sobě zase jako doma

„Cesta k uzdravení začíná v okamžiku, kdy se rozhodneme, že se nechceme vrátit ke starým pořádkům. Pro někoho z nás takový okamžik nastane, když klesne na úplné dno a už se nemá čeho chytit. Pro jiné je to ve chvíli, kdy si uvědomí, že nemohou žít pro druhého, protože tím ztrácejí životně důležité spojení s tím, kým jsou a po čem touží jejich duše.“

A cítíte-li se rozbití, je to proto, že jste někde na té cestě životem ztratili sami sebe, obětovali se něčemu/někomu.

Autorka se dělí o své vlastní životní zkušenosti a dělá to emotivně, ale v jejích slovech je znát velká zpracovanost těchto traumat. Je dcerou týrané matky, sama byla týraná a své místo na světě si musela vydobýt sama. Nebezpečí, bolest, její otupování – tohle je nejhorší koloběh, který dítě nechané svému osudu v hrozivém světě poškozených dospělých může zažít. To nám pomůže najít…

… soucit k sobě samým (nebyli jsme v tom sami).

Autorka se dělí o zkušenosti a poznatky s tím, jak naše tělo reaguje na ranný stres, jak se strhávají kaskády zdí vystavěných kvůli bolesti a strachu, jak přijmout minulost a ujistí nás, že se nemusíme stát lepšími, jak nás často nutí seberozvoj. Máme se jen najít… a uctít.

Učí zdravé myšlení, aby nás zajímali také jen zdraví lidé. To je základ vztahu.

Autorka přináší i dobré tipy, z nichž  jeden ráda prozradím. Při vlastní poznávací cestě sebe samých je tu  více tipů, které se mi nadmíru líbí:

  • Rande sám se sebou (vidět se, cítit se, promluvit se sebou, udělat pro sebe něco hezkého)
  • Netahejte do svého uzdravování druhé nepřející lidi, co děláte pro sebe, je křehké a posvátné (ach, jak moc je tohle třeba slyšet!)
  • Sebeuklidňující praktiky, třeba jen si uvědomit ve vypjaté situaci, že sedíte na židli, kde se židle dotýká hýždí… (funguje to! Minimálně mi jen při té zaměřené pozornosti mi křupalo v pánevním dnu, jak se uvolňovalo)

A tak bych mohla pokračovat. Autorka je doslova studnicí úžasných nápadů, cvičení, ale i jemných meditací, které nás přivedou k vlastní zranitelnosti a vytahají z nás frustrující vzorce – a krůček za krůčkem nás naučí je přenastavit.

Kniha:
  • Praktická, dobře graficky zpracovaná, přehledná
  • S tónem důrazným, leč nesmírně soucitným, autorka je stále s vámi, ať se otvírá sebebolestivější téma

Pro vlastní pochopení frustrací a bolestí – ideální!

O autorce: Sheeleana Aiyana je zakladatelkou Rising Woman, více než třímilionové komunity čtenářek. Párová terapie, zděděná traumata, rodinné systémy, vědomé vztahy, somatická léčba a rostlinná terapie se prolíná její prací, pohlíží na vztahy jako na duchovní cestu. Žije se svým manželem na ostrově xwenen´eč v Britské Kolumbii. Prošla obtížným dětstvím s týranou matkou, sama byla vystavena nejrůznějším formám násilí a vydala se cestou individuálního procesu, jak být zase doma ve svém těle i duši a o tyto zkušenosti se v knize zaměřené na vztahy (k lidem i sobě) dělí.

Knihu vydalo nakladatelství Alferia, https://www.alferia.cz/stan-se-tou-pravou/

113 názorů na “Sheleana Aiyana: Staň se tou pravou”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart