OHLÉDNUTÍ ZA ADVENTNÍMI VÝKLADY

Ohlížíme se tedy už směrem do nového roku. Vybrala jsem dvě ukázky, které byly asi nejsilnější, jaké mi přišly v těch textech a pak několik postřehů, které se opakovaly a mohou tak být důležité i pro nás, vás, kdož tentokrát adventní výklad přímo pro sebe nemáme…

V části Co si uvědomíme, mi několikrát vyšel zajímavý proces – potřebujeme si uvědomit, že tu je nutnost tvořit, najít nějaký smysl všedních i svátečních dnů (což může být velmi silné téma, jak jsem zjistila o Vánocích, které klidně mohly být letos nijaké, a to čistě jenom z únavy a uštvání se za něčím, co ani nechcete, ale přesto musíte, chcete-li i jen přežít…) Takže uvědomit si, že život má mít v sobě radost, protože to je podstata žití, které má smysl:  když toto postrádáme, pak jsme zátěží sobě, a vlastně i okolí…

V tom tvoření pak podvakrát nebo potřikrát bránila Osmička pohárů, tedy je to výzva urovnat si život tak, že z něj doslova vymeteme všechno, co nefunguje, co UŽ nefunguje, co je přežité. A hlavně, co nás zatěžuje především emocionálně. Víme to, přesto si v životě ze zvyku držíme.
Přehodnotit velmi přísným (a sobeckým) způsobem to, co náš štve delší dobu…

 

Noví lidé

Velké téma, protože v tom novém roce mohou být důležití. Tak nějak obecně, jak to tak bývá, ale spíš než třeba velké lásky, mohou vznikat dobré a trvalé spolupráce. Kamarádství. Spíš založeno na hmotě, než na okouzlení nebo velkých láskách.

Kolo osudu a Soud

Velmi často vycházela Kola osudu a skrývala to, co nás spravedlivě má potkat, nebo se nám má něco vyrovnat. Byly to dobré odměny od života, takže jsem několikrát dávala naději, že kdo si něco vyčekává, vytrpívá – tak to nejen může v roce 23 skončit, ale může se mu výrazně ulevit formou odměny od života. A z karet tam jednou vyšla Následuj svůj proud, což bylo hezké, jako by to dotyčného nejen odměnilo, ale doslova vrhlo do nových životních vizí a kolejí – takhle nějak si představuji převrat života k lepšímu. Otevřená vrátka klecí, cel a sklepů… a svoboda, pastvina, pořádná pěkná pláň před námi…

 

Často se spojoval také rok 22 – 23, to ale často tak bývá, takže započaté letos, bude se v příštím roce dokončovat, měnit, vyvíjet.

Hodně es…

Poslední, čeho jsem si všimla, hodně, hodně es… takže se zdá, že příští rok obecně může přinést mnoho převratů, překvapení a změn, na které teprve budeme reagovat a tím měnit náš  život. Rok zajímavých a zcela nových  příležitostí, na které máme možnost odpovědět.

Nejvíce to pak byly esa mečů: tedy  změny spíše zvenčí, rozjasnění situací a uvolnění do nového, nebo vůbec, že nám bude umožněno něco řešit… rozestoupí se mlhy.

A eso holí, tedy nápady, novinky, něco, co nás napadne, inspiruje, prostě velké třesky, většinou tedy z hlavy!

Tak vzhůru do nového roku a já moc děkuji všem za trpělivost s adventními výklady a přeju všem, ať se vám vyhýbají různé virózy a nový rok je rokem, na kterým v dobrém nezapomenete.

Ukázky, které mne nejvíce zaujaly… a dojaly…

Důvěřujte jednotlivým vlnám, které rok přináší. Nové začátky nechť jsou skutečně nové!

Nechci již tento ohnivý prsten odporu, který mi brání v přijímání dobra. Prosím, sejmi jej z mé ruky…“ říká závěrečná karta.

Buďte k sobě milá a tím, že přestanete odporovat životu, vášni, touhám… zjistíte, že k Vám může to nejdůležitější, co možná roky předtím stálo za dveřmi a nemohlo dovnitř. SPRAVEDLNOST.

Aby učinila ve Vašem životě to, co si zasloužíte. Pusťte k sobě nové… a z toho nového si vyberete to, co Vám bude chutnat. Nic není v tento rok závazné. Je to rok, kdy si máte navybírat něco nového, co Vám udělá dobře, co Vám přinese naději do budoucna, nové plány, novou vizi a pořádnou dávku vzácného životního štěstí.

A i když to všechno stojí na změnách a odhaleních, na pravdách, které jsou zatím ještě skryty a budou se postupně odkrývat – tak to bude stát za to. To převrácení života naruby… bude stát za to.

 

…………….

Silné. Přesně bude platit ta už pokolikáté objevivší se karta Síla! Krmte vlka, kterého chcete mít silnějšího!

Každé rozhodnutí z pozice oběti Vás vrhne tam, kam nechcete a roztáčí se spirála směrem dolů.

Každé rozhodnutí z pozice silné ženy (která ale ví, že byl a zraněna a uzdravuje se) Vás vrhne do většího zdraví a lepších výchozích pozic pro další rozhodování.

…………….

 

To volání duše se může projevit tak, že v roli ženy budete nespokojená. Neusazená. Rozkývaná. A ty tužby mít v životě po svém pořádek, budou čím dál silnější. Tužby tvořit. Nechat něco růst… rozšířit se do prostoru a nechat v něm svou stopu. Dát otisk světu kolem Vás!  To může volat až tak, že na mysl mohou přicházet myšlenky o tom, že by to chtělo život od základů změnit, nebo změnit své myšlení tak, aby už více vyhovovalo Vám a Vašim ženským potřebám. Tohle může prosakovat až do příštího roku a provázet Vás, navíc společně s něčím ještě údernějším. Osudem.

Mohou se Vám dít divné okolnosti, události, které jistě nejsou náhodné. Někam to ukazuje. A to jak v dobrém, tak špatném. Kam ano – kam ne… Určitě Vás to chce odvádět i od toho, co je škodlivé, kde si sama nasazujete okovy nebo Vám je někdo nasazuje.  Není právě to tím, co Vám brání žít a tvořit?

Nerozhodnost a neschopnost se pohnout z místa, stejně jako pocit, že okolnosti vůbec nepřejí Vaším plánům, mohou být tím, co ukazuje na problematickou oblast – tady je třeba něco vylepšit. Možná se moc bojíte, moc si nevěříte, proto snadněji tíhnete pozorností k naprosto nevhodným okamžikům… přílišná rozechvělost a nevíra v sebe. Jenže Vy potřebujete vědět, kam a jak dál!

Pro zajímavost, tomu tématu se mohlo extrémně dařit/nebo nedařit v období úplňku, kolem Mikuláše, nebo se znovu objeví kolem úplňku lednového: Je třeba toto vyřešit silou, vymyšlením, nastavením si nových návyků, vezměte v potaz fakta a podle nich jednejte. Chcete žít úspěšně – musíte mít návyky úspěšných.

Tak kdoví… ale závěrečná karta je karta „vezmi si příklad z vítězů. Zkus to jako oni, překroč vlastní hranice.“ Tedy to, co Vás omezuje, mohou být i příliš utažené hranice, přílišné uzurpování Vašeho prostoru.

Co si vzít z minulosti?

To, kde jste ty své hranice, své stíny již v minulosti překročila. A přijde mi, že to nemusí být ani událost roku 22, ale klidně běžte v hledání i dál do minulosti. Někdy jste tam měla hravou náladu, odvážnou a šla jste do toho – a ono to vyšlo. Mohlo to ale být klidně něco, kde to dílčí vítězství chtělo ještě něco, ale tam už jste váhala… možná jste zvolila tenkrát dobře, možná ne, ale nyní jde o ten proces, o to, že umíte překračovat hranice, umíte je uvolňovat, nově nastavovat mnohem svobodněji, životaschopněji než dřív.

…………..

Na úplný závěr. Během roku k Vám přichází návody na to, jak být úspěšná. Jak si život vylepšit,  jak vylepšit sebe. Vezměte si z těchto návodů to, co se Vám bude líbit a věřte si: Něco se zhroutí, zničí se… ale základy zůstanou.

Mám skoro pocit, že se nyní dostáváme společně do situace, kdy čím víc si sebe budete vážit, čím víc se najdete, tím víc se uvolní zlých kouzel kolem Vás. Jako to bývá v pohádkách, něco se stane a kouzla zlých čarodějnic, pavučiny… se rozplynou jako mávnutím kouzelného proutku… A vše stojí na jediném: dovolte ostatním, ať Vám věnují hezká slova, vnímejte hebké, jemné lidi kolem sebe a věřte jejich slovům, volte cesty úspěšných. Zbavíte se nočních můr… a vyjdete z bludiště.

Tak krásný nový rok všem!

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart