LÉTO 2022: v kostce

Týden od 11.-17.7.: Co už do tvého života nepatří a přesto si to tam držíš z divného zvyku? Co divného a nepatřičného cítíš, že žiješ a vlastně už ani nechceš?  Máme se poradit se svým srdcem, s pocity, s dlouhodobými pocity a tušeními a s rozumem. Zvážit, jestli nám neudělá moc dobře, když se o něčem zásadnějším rozhodneme – nebo když to, co máme (a nevíme o tom, protože jsme příliš zaměření na úzkost), pustíme do světa, ukážeme, investujeme, podarujeme někoho… najednou svět může být o tolik lepší!

Dvě cesty, nebo je jich více? Hledejte nové inspirace a nechte je jemně provlékat dosavadními plány. To nelpění na ničem hodně uvolní i sešněrované emoce.

Úplněk v Kozorohu, 13.7.: Co skutečně potřebujeme!  A kde skutečně máme na nové začátky, ba dokonce, kde je už musíme učinit!  Oblast, která potřebuje nutnou renovaci se bude tvrdohlavě ukazovat po dobrém, ale i po zlém.

Týden od 18. – 24.7.: Jak jsou na tom naše plány? Pokud se vám plány zamotávají nebo ztrácíte orientaci, pak příčinou může být strach a úzkost, která vám osobně dlouhodobě podráží nohy. Zkuste vidět situaci jako celek a uvidíte velmi zřetelně i řešení. Ten strach může být i proto, že na straně druhé máme týden o obrovských změnách k lepšímu, nových možnostech, na které si ale sáhneme a ochutnáme jen tehdy, nebudeme-li se bát, nebo odložíme-li podstatný, leč nedobrý kus své minulosti. Jsou to vážky: strach, nebo řešení.  A zase – zastavte se a dívejte se. Klid a čas bude dobrým rádcem pro tyto niterné procesy.

Týden od 25.-31.7.: Nacházíme řešení, věci se hýbají… ale také je tu téma minulosti, dětství, nostalgie, kdy právě tady můžeme mnohé nahlédnutím jako na celek, můžeme mnohé pochopit. Tušení, náhody a všechno instinktivní, intuitivní a ne úplně obvyklé, vás může navést na velmi dobré cesty. Informace, stopy a pochopení celku. Co cítíme, co se děje, co se potvrzuje, co k nám přichází – to jsou zcela jasné indicie pro budoucnost.

Novoluní ve Lvu, 28.7.: Nové začátky, nadšení začátečníka nás může doslova pohltit. Nová radost do života, oživení, které je navíc podpořeno ohromnými změnami zvenčí, kdy přijde to, co jsme zaseli, pohne se Zem, aby něco mohlo být jinak. I my dávejme pozor, co nyní uděláme, bude mít dalekosáhlé následky pro budoucnost. Snoubí se tu také velký úspěch, uspokojení – i energie do cíle donešeného těžkého nákladu, který je… prostě už hotov.

Ohlédnutí za červencem: Co zrálo do vášně, do rovnováhy? Anebo co bylo tak výrazně nepohodlné, že s tím už musíme něco udělat? Zdá se, že i ty problémy nás měly navést k tomu, abychom je řešením odstranily. Pak nastane ta rovnováha, přijde vášeň, přijde uvolnění do mnohem životadárnějšího rozpoložení či situací. Co potřebovalo pečlivou lásku a něhu? Co nám nabídlo své zralé ovoce? Ohlédněme se za červencem jako za uzrálou zahrádkou: sklízejme, sázejme, pečujme. Všude přesně tak, jak to ta která oblast potřebuje.

Týden od 1. – 7.8.: Slunce svítí na to, co je naší budoucností! Blaženost, příjemný smír se může prolínat v oblastech, kde ať sebevíc chceme, asi nic silou nepořídíme. To, co máme nyní, je pokladem, který nejen máme ocenit, ale můžeme na něm postavit svou budoucnost.  Přicházet mohou také výsledky dlouhodobých snah, nové spolupráce, dokončovaná životní díla. Čím více budeme pokorní, tím více úžasného si uvědomíme a to k nám také přijde.

Týden od 8. – 14.8.: Používejte myšlení, analýzu a fakta velmi jasně a důvtipně. Vymyslete to, co potřebujete a pak čiňte.  Rozhýbat se tak mohou starší témata nebo to, kde jste dlouho čekali na ten poslední střípek do skládačky – a nyní je čas konat. Stalo se, událo se  – konečně! Zajímavě se nám může dařit tam, kde se potřebujeme pohnout z místa a kde přijdou náhlé až impulsivní chutě něco udělat, někam se vydat.

Lví brána, 8.8.: Vždy je v tento čas tématem rozhodnost, velké ANO něčemu v našem životě. Letos tím tématem může být oblast, kde dokončujeme těžké zkušenosti, kde se uvolňujeme do nového, kde už něco nemusíme nést, protože je to zbytečné/odžité. Pozorujme, co se nám jemně, nenápadně nabízí… to je cesta. Ty první kroky budou o podpoře zvenčí (snad až někdo konkrétní to může být), o milodaru, ze kterého uděláme zlato jen tím, že opustíme to,co nám škodí.

Úplněk 12.8. ve Vodnáři: Co se má dít, to se dít bude. Náhlá rozjasnění. Naplňte svou mysl hojností, dobrými nápady, štěstím stabilitou, tím, co právě nyní potřebujete. Vykoupejte se v lázni tohoto vnitřního naladění a také něco učiňte v realitě. Co rozhýbete, přinese výsledek. Vydejte se do nových vod, riskujte tam, kde víte, že si to můžete dovolit, protože na to máte. Vášně pro nové budou hýbat tímto časem…

Týden od 15.- 21.8.: Čisté šance, čisté  nabídky, zřetelné ukázání osudu na to, co je potřeba dělat, jak je třeba věci řešit. I tady si dávejme stále pozor na přepálené emoce až vášně, na zbytečné hádky, zveličování. Na druhou stranu, pokud vás už svědí prsty na to něco udělat, patrně to uděláte, protože si člověk nepomůže. Ideální čas zhmotnit své ambice. Nevídané nabídky, pomocné ruce a moudrá slova, která si zapamatujte na celý život. Dobrý čas k upravení své životní poutě, svého poslání a darů…

Týden od 22.  28.8.: Co umíte? Co teď máte v rukou jako použitelný podklad pro něco nového? Je čas se zastavit a zvážit své schopnosti, svou situaci – a vytěžit z ní maximum. Nyní = stavební kámen budoucnosti. Sdílej své sny a utvářej realitu s okolím/druhými lidmi. V zastavení najdeš hodně síly i ozdravení, což umožní najít své silné stránky. Co  nyní přichází, zvažte – byť by to byly velké změny, protože ukazují na místo, kde jsme silní (jen si to neuvědomujeme, nebo si myslíme, že jsme ještě nepřipraveni, slabí).

Novoluní 27.8. v Panně: Co musíte, co tušíte, že musíte? Malé nezralé nápady, pocity, pnutí a tušení mohou mít velký význam. Odněkud nás to odtahuje, ukazuje, že  někde už není vyživená půda pro naši budoucnost. Že se máme otočit a jít dál. Co a jak nám otáčí hlavu více či méně příjemně? Kdo je tím rádcem, tou rukou, která ukazuje nový směr? Náhody, intuice, silné pocity, silná přitažlivost k něčemu. Nebo silná lítost, že něco nemám, ale zasloužím si to přece… ano, zasloužíte!

Týden od 29.8. – 4.9.: Lehce zastavený čas, který nám ukáže, kde se do něčeho raději nepouštět… a kde rozhodně ano. A ukazatele by měly být jasně zřetelné.  Láká vás to někam? Možná bude dobré ještě počkat, nechat věci dozrát… už v září bude příhodnější čas, nyní se jen připravuje půda a vnitřní nadšení (až do stavu natěšeného papiňáku). Ostatně vášně a síla budou hnacími motory – ale jen je sledujme, ukazuje se nám, kde a na co jsme připraveni. Skutečně připraveni. A pro mnohé to bude velké překvapení.

Ohlédnutí za PRÁZNINAMI (ČERVENEC, SRPEN): Naváděly nás na správnou cestu. Na smysluplnější cestu. Na to vyřešit si to, co potřebujeme. Na to začít to, co potřebujeme. Naváděly nás do šťastných náhod, těch si važte a berte je vážně a dlouhodobě. Měli jsme si vyřešit své zázemí, svou pevnou půdu pod nohama a praktickou organizaci života. Aby fungoval, aby to bylo naše království. A poznat, kde nám přirozeně nějaká fáze života končí a kde nová začíná. Kde jeden smysl života končí a další začíná.

…………

Chcete tvorbu Bonboniéry podpořit? Máte možnost: č.ú.: 123 389 1072/3030 Mockrát děkuji…

DOPIS DO SCHRÁNKY: Když do poznámky napíšete dopis a svou adresu DOPIS, dostane poštou obyčejně do schránky malé inspirativní psaní „co vám karty chtějí vzkázat“)

10 670 názorů na “LÉTO 2022: v kostce”