KVĚTEN: Kde jsou důležitá a pevná místa? To bude vidět?

Květen má rád pohyb, akčnost a často může toužit po změnách, které jsou však uklidňující. Byť mohou být bouřlivé, jejich úkolem je uklidnit situaci ta, aby k nám mohlo přijít něco souladného.

  • Silná uvědomění, že „tady se láme můj postoj k životu, věk, jsem jiná než před časem“
  • Přichází nové možnosti nebo se ty stávající rozvětvují

Téma kvality bude naprosto zásadní, takže první polovinu měsíce si budeme ukazovat místa, která jsou pro nás důležitá a která by měla být pevná. Bude se tak dít prostřednictvím touhy mít tu či někde jinde opravdu slušně uklizeno. A také zvenčí budou často přicházet drobnosti, nebo náhody, dokončená díla nebo vztahy, u čehož všeho bude jeden důležitý aspekt – teď si právě tímto věci sedly na své místo, dostali jsme na stůl to, co potřebujeme k dalšímu tvoření.

Tak pečlivě sledujme události a změny kolem nás, jestli náhodou nejsou to pravé, co v nás má probudit tvořivost, vynalézavost nebo nám to neotvírá dveře kupředu.

Je to také vhodný čas k drobným, ale i velmi výrazným změnám plánu. V tom uvědomění si toho, že jsme jiní než před rokem nebo před třemi lety, může být velký dar: najednou nemusíme dělat to, na čem lpíme, co jsou naše plány, ale protože jsme jiní, můžeme své plány změnit!

Možná tu připomenu tu Lilith, která svým astrologickým přechodem nás dělá citlivější k potlačeným emocím i problémům ve vztazích a vrací nám k dořešení i události z let 2013 a první půlky roku 2014. Přistupme k nim zraleji. Jinak. Však jsme už jiní.

A své plány a vize máme v květnu přizpůsobit svému vyspělejšímu já….

Květen: Kde se přizpůsobit jinak?

BERAN

Ukáže se vám co je v nerovnováze, protože se to začne hroutit. To je pak Váš úkol vše opravit.

Kde se otvírají nové dveře, kde je rovnováha, tam to pocítíte jako příval energie, jako otevřenou cestu, jako jednoduché prožití štěstí.

BÝK

Prospěje vám samota nebo takové velmi niterné hloubání v sobě samých. Proberte se minulostí a zvažte, jestli se někde už  nemáte s něčím starým rozloučit. Třeba to jsou lidé, práce, myšlenky, chování, prostředí nebo i ty vize…  V květnu vás budete hodně tíhnout k rozvážnému laskavému dořešení minulosti, byť ta řešení mohou být bolavá.

BLÍŽENCI

Vám dodá květen energii v tom, že si v sobě vyladíte ten vnitřní oheň. Ale také – nakolik půjdete proti sobě – natolik zle vám bude. Nápovědou v té dobré orientaci v květnu pro vás je: uvědomte si a oslavte milníky svého života a na tom svém starém já, které toho tolik zažilo a tolik se naučilo, postavte to nové… to, které umí tohle všechno v dobrém využít ke svému růstu. K růstu prosím… už není čas se ničit.

RAK

Sestoupíte-li hluboko do svého  nitra, možná až k bahnitému dnu, může se stát, že tam naleznete ještě něco bolavého, co dlouho bylo skryto. Květen vám dává šanci si v sobě něco uzdravit. Možná vám prospěje být sami, mluvit jen s lidmi, kteří s Vámi souzní, a hledat ten svůj klíč hezky tiše a pokorně. Je to velký úklid… ale po něm na Vás čeká Slunce. Což může být také o tom, že případnou nepohodu pocítíte ve chvíli, kdy si doslova „šlapete po štěstí“.

LEV

Oslavujte, protože květen vám přináší možnost využít něco, co už umíte. Co znáte, kde jste dokončili svůj proces vzdělávání nebo růstu a je čas to všechno využít nebo postoupit dál, vložit teorii do praxe.  Můžete růst, sázet semínka, začínat, sklízet. Nač v květnu sáhnete, to by mělo být až požehnané… těhotenstvím.

PANNA

Noříte se do svého nitra a může to také znamenat, že ve své minulosti nyní můžete najít klíč k budoucnosti, pokud na ni nahlédnete jinak. Možná se naštvete a s něčím vleklým z minula pořádně zatočíte. Možná se ponoříte do sebe a pochopíte se. Konečně. Ale veškerý takový úklid v emocích a v nejasnostech Vám přinese obrovskou odměnu: parádní příležitost na obzoru, která by se do zašpiněného života vůbec nehodila…

VÁHY

Květen vám vyjasní životní křižovatky a rozhýbe to, co zůstávalo strnulé. Měsíc ozdravování všech oblastí života, do kterých vnesete jakýsi akční plán, který je právě na to ozdravení zaměřený. Co dobrého pro sebe nyní uděláte, to se vám stonásobně vrátí.

Příjímejte také zvenčí dobré lidi, dobré informace, jen všechno to, co vám dělá dobře. Dopřejte si takový „hájený měsíc“. Udělá vám moc dobře!

ŠTÍR

Když se v květnu pořádně rozhlédnete kolem sebe, podíváte se na svůj život očima druhých i očima svého mladšího já, patrně spatříte velmi zásadní informaci nebo obraz, který vás může donutit až začít jednat o dost důrazněji než by tomu bylo ještě před nedávnem.  Květen vám bude v událostech kolem vás a s vámi ukazovat, jak na tom jste a kam nekompromisně potřebujete jít. Jsou to ale dobré zítřky, jen se nenechte strhnout emocemi, manipulací, zmatkem, ale používejte v tento měsíc rozum, fakta a chuť dělat změny k lepšímu.

STŘELCI

Vás může v květnu potkat májová láska, řekla bych… ale to je takové laciné vysvětlení, leč může se stát. Počítejte ale s tím, že věci, ke kterým vás to bude táhnout, bude možná v květnu víc a můžete si v tomto rozpoložení výrazně zlepšit život přivítáním těchto přitažlivostí do života. Přijímejte nabídky, rozhazujte sítě se svými nabídkami, vylaďte si své srdce na to, co skutečně potřebujete a hlavně k tomu všemu udělejte nějaký první velmi odvážný krok. K čemu vás to nyní táhne, to je tu skutečně pro vás, ale musíte překročit svůj stín.

KOZOROZI

Květen vás může výrazně dobře vyvést z labyrintů nebo emocionálních bouří nebo zmatků. Jedno velké prozření (to je i téma obecného května), může velmi změnit. Sledujte tedy, u čeho a kde se vám v květnu výrazně uleví a tento pocit nebo směr/informaci využijte v praxi v dalších týdnech a měsících. Je Vám ukazován směr z bludiště. Může to také značit nové začátky, které mají dlouhodobý charakter. Změnu myšlení, naladění, možná až osobnosti, nalezení vlastní sebe důvěry a cesty.

VODNÁŘ

Pokud v květnu poslechnete to, co se vám vyjeví jako úžasná věc, co se vám přihodí jako skvělá úleva… a začnete se podle toho chovat. Nemávnete nad tou pošetilou úlevou rukou, stane se, že k tomu všemu vám přijde příjemná  nabídka jako na míru, nebo události se začnou náhle sypat směrem, který právě těm novinkám bude odpovídat. Čekejte dobré zprávy, nebo zprávy související s dlouhodobými plány, které možná realizovány hned, ale výrazně vám nyní  naznačují směr.

RYBY

Zaměřte svou květnovou pozornost na to, co chcete, aby rostlo. Zaměřte se na pěstování růstu a plodnosti ve svém životě přesně tak a tam, kde to potřebujete. Budete na to mít i dost energie a síly a vytrvalosti, protože se může stát, že se pro něco nadchnete. Tak vytrvejte a udržujte to nadšení, protože může ještě v květnu přinést fantastické výsledky v realitě.  A ještě prosím, možná si někdy řekněte o radu někomu klidnému, znalému, kdo ví, jak věci, po kterých toužíte, fungují. Navažte taková přátelství.

 

1 názor na “KVĚTEN: Kde jsou důležitá a pevná místa? To bude vidět?”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart