Judita Peschlová: Velká kniha rituálů

„Již před podzimní rovnodenností se všichni těšili na dva týdny trvající zelná setkání. Svobodná mládež chodila postupně od domu k domu a všichni  společně krouhali a šlapali zelí. V podstatě šlo o jistý druh velebného obřadu: zelí bylo posvátným jídlem bohů. Ze zelí a jablek se pekly kulaté koláče na přilákání štěstí. . Čím rychleji a bohatěji před pečením těsto nakynulo, tím víc se měla v příštím roce zlepšit finanční situace.

V první zelný večer byl proveden starodávný rituál, svěcení křížem, který je symbolem Slunce již od pravěku. Dle víry Slovanů vyzařoval velkou ochrannou sílul…

…Mabon je dnem proměny, léto je za námi a před námi roční etapa vnitřního usebrání, sbírání sil a zpětného pohledu na léto.

Zapalte zlatou nebo fialovou svíci, vonnou tyčinku nebo aromalampu, vezměte větší oranžový papír a sepište seznam všeho, co chcete nechat za sebou. Na jeho druhou stranu si poznamenejte, kam byste se chtěli od bodu zvratu ubírat, a kde na vykročení novým směrem vzít energii, čas či prostředky.“

Tak to jsou slova k podzimní rovnodennosti. Krásné stručné popsání plánování, usebrání a plánování, že?

To je jen malá ukázka z krásné knihy, která vás zavede… doslova všude tam, kde chcete být.

Co vám kniha přinese?

Utvoří vám prostor, čas, energii pro vlastní tvoření, pro to, aby vám intuice mohla říct, co potřebuje…

Ve zkratce je to právě toto: je v ní tolik informací, tolik různých přístupů, tolik různých emocí a posvátnosti různých božstev a uctívaných forem, že si vybere naprosto každý. Nejvíce ze všech doporučení se mi líbí to, vybírat si své a dle toho si skládat své vnitřní komorní rituály, případně tvořit nové, tvořit to, co vy sami ve svém životě nyní potřebujete.

Kniha je nesmírně plnou encyklopedií, která může být využita tisíci různých způsobů.

Je znát, že autorka má dlouhé a bohaté zkušenosti nejen s historií rituálů, ale také s lidskou psychickou a dokáže v každé části vystihnout toho jemného lidského ducha, tu hlubokou touhu, která v nás zůstává a je děděna z generace na generaci, byť naše životy se často rituálnímu klidu a prožívání nepodobají. A to je právě někdy špatně, protože tak ztrácíme pevnou půdu pod svou duší… smysl života a to hluboké prožívání, které někde uvnitř živí naši touhu něco dělat, tvořit a vůbec na světě být.

Chybí vám to?

Pak s Velkou knihou rituálů můžete část najít už jen ve čtení… a pak v samotném tvoření si svého. Ten dotek, že vám někdo rozumí… že někdo cítí to, co cítí vaše duše, to je ohromná psychoterapie.

O autorovi: Judita Peschlová, akreditovaná psychoterapeutka, lektorka rodinných konstelací, ženských kruhů a autorka knih, workshopů. Před 30 lety strávila devět měsíců ve společnosti praktičky vlašské magie a následnice kněžek lesní vlašské bohyně, její ž svatyní jsou tzv. jedlové chrámy. Mimo jiných je autorkou také knihy Léčivé ženské archetypy.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing (2022), www.synergiepublishing.com

3 názory na “Judita Peschlová: Velká kniha rituálů”

  1. I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart