Imbolc, Hromnice 2023: Letos je přímý směr znát víc

A vidíme to už celý leden, že to prostě něco chce. Něco máme udělat, vymyslet, nechat být, začít… A pokud vám to sedí, tak se patrně už někam pohybujete směrem, kterým potřebujete nebo chcete.

A přesto se podíváme na to, co vzít v potaz, nebo kudy na to, když si nevíte rady a skutečně nevíte, kam vás to chce vše dotlačit.

Ten čas z konce ledna do února, ta nevinnost hromničního Imbolcu, čas nezklamatelnosti a nezklamanosti a nevinnosti je prostě úchvatný a je to poslední záchvěv, kdy můžeme ve skrytu brzkých tmavých večerů oslavit v mrazivém vzduchu, někdy i sněhu ještě něco podobného jako advent, svátečního, jemného, načínajícího. Protože svěží den nám už přinese ten jarní vzduch.

Letos se tedy můžeme ponořit víc do témat:

Kde jsme byli kdysi okradeni?

To téma starých křivd na nás může volat… být znát, vracet se. Ukazovat nám, že má pro nás rozřešení. A když ho pochopíme, doslova se znovu zrodíme, vystoupíme z těch okovů minulosti. A otevře se před námi klid, spokojenost, výsledky nebo vůbec možnost začít tvořit kvalitu po svém.

Kde zvažujeme?

Víte, že něco by to chtělo? Tušíte, ale nevíte přesně? Udělejte nějaký odvážný krok, přijměte výzvu, která je kolem, ona je nejspíš dost vidět, připomíná se, a chce to překročit vlastní stín, něco hravě zkusit a nebát se zklamání… a ejhle – hodně to pomůže, uvolní se nám ruce, vyřeší se přepěťové situace v životě. To, že tušíme, že musíme něco udělat, je pravdou – protože ten konkrétní tušený krok nám uleví od přetížení nebo příliš vyhrocených emocí.

51 názorů na “Imbolc, Hromnice 2023: Letos je přímý směr znát víc”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart