DUBEN: A budeme muset být chytří

Řeknu to upřímně: Kde jsme hloupí a kde budeme muset být víc chytří, to nám ukáže už velikonoční čas, čas úplňku kolem 6. dubna. A ono to je téma na celý duben. Obecně vždy v dubnu se ukazuje, jaké zkušenosti jsme nasbírali za předchozí rok, jak s nimi naložili, jak se poučili.

Obecně pak můžeme získat odměny a posunutí se dál tam, kde jsme někde překročili vlastní stíny, a hůře nám je, pokud jsme se nepoučili nebo nedejbože znovu vstupujeme do starý vod, které nám škodí.

Ale pro letošní rok tu máme kartu Velekněze, kterou se můžeme inspirovat: je to nalézání těch správných ingrediencí pro život. Ale musíme je dobře zpracovat. Pochopit. Nalézt všechny. Ono to je také o moudrosti, o tom, že s uvědomíme svou hodnotu skrze to, co jsme už prožili – a co už nemusíme prožívat dál… skrze to, co nás život naučil a je třeba prostě jít a tyto zkušenosti využít. Už nedělat chyby, ale také jít a využít to, že něco umíme. Nabídnout to někomu, postavit na tom prožitém nějaký kus budoucnosti. Dospět. Dozrát. Uvědomit si ten další proběhlý rok, rok v číslovce svého věku. Posunout se tam, kam patříme.

Můžeme být moudřejší nejen pro sebe, ale i prozíravěji vidět druhé. Když někdo přijde pro radu, možná ji budete vědět snadněji než kdy jindy. I vy sami sledujte druhé, co vám radí, ale pozor na špatné rádce.

Možná to je čas zpracovávání zkušeností a hledání nových cest, až druhá půlka dubna může být akční, ale ta první je více o plánování, loučení se se starým a o chápání toho, co jsme prožili. Tedy ideální terapeutický čas – přičemž v druhé polovině dubna běžte a ty zkušenosti už využijte…

1 názor na “DUBEN: A budeme muset být chytří”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart