Čas Střelce: A všechno spí…

Možná je čas Střelce tím nejklidnějším z celého roku; všechno spí. Příroda už je uložena ke spánku a od poloviny listopadu víme, že zima je tady. Snažíme se potěšit duši adventem, protože  nejsme z těch tvorů, kteří se ke spánku ukládají. Ale přesto, tušíme, že to chce odpočinek, že to chce ticho, klid, dobré míření. Pravda, Střelci míří dobře, takže dobré a dobře načasované úmysly vám může tento čas výrazně podpořit.

Naopak, když půjdete teď před adventem proti sobě, vždycky, každý rok, se to proti vám také obrátí. Možná proto je to ten první čas vlny různých viróz. Jsme více náchylní k oslabení, pokud svoje síly přeceňujeme. A neseme si v duši také ještě odkaz toho dušičkového času, kdy se hluboce mohlo otevřít v podstatě cokoliv, co bolí. Nebo je neuzavřené. A chtě nechtě – v takovém případě se na nás může v čase Střelce nalepit otravné, nutkavé téma, které prostě chce buď vyřešit, nebo alespoň náš respekt.

Střelec je spravedlivý, ale někdy je jeho spravedlnost tak nadčasová nebo tak vidící za roh, že hodně bolí a přichází v nevhodný čas, příliš brzo, nebo příliš pozdě. Ale pokud vám osud nyní ukazuje něco nepříjemného, zvažte, jestli na tom přece jen něco nebude. Typické jsou ty hádky, nepohody, „už se mi nechce do něčeho, co dělám pořád“…tam prostě JE nerovnováha, i když si namlouváme něco jiného. Vezměme nyní tato témata a trošku je narovnejme. Někde to bude chtít smír, někde klid, někde krok zpět, někde naopak nějaký krok vpřed, do kterého se nám nechtělo. My to zároveň budeme vědět, proč nás to tak tíží a je nepříjemné, protože tam je ten kus pravdy v tom, co se nyní děje.

Z hlediska přírody jsme v tom klidném rozpoložení, díky němuž také více vidíme, co nás rozrušuje a uvádí v chaos. Letos si zkusme dát pozor na laskavé činy.

LASKAVÉ ČINY Střelčího času se nám odmění. Ono to všechno k tomu hezky směřovalo už řadu týdnů. Být v rozpoložení mít někoho rád… (a představte si pod tím naprosto cokoliv, je to ta rozměklost, která tu je na pořadu dne už dlouho). Ty odměny se mohou začít rýsovat v podobě uspokojení materiálních potřeb nebo viditelného zlepšení něčeho, co jste v životě vážně potřebovali mít lepší. Od lepší práce po lepší zdraví, cokoliv… Také dávejte druhým, protože budete dvakrát dávat, tak moc to přijde vhod! Rozdávejte laskavost, protože vám také udělá dobře a možná pomůže, byť třeba dočasně zahladit nebo opečovat nějaké zraněné místečko. Ale i to je někdy třeba.

4 názory na “Čas Střelce: A všechno spí…”

  1. The next time I read a blog, I hope that it wont disappoint me as much as this one. After all, I know it was my choice to read, however I genuinely thought you would probably have something interesting to talk about. All I hear is a bunch of whining about something you could fix if you werent too busy looking for attention.

  2. I have read your article carefully and I agree with you very much. This has provided a great help for my thesis writing, and I will seriously improve it. However, I don’t know much about a certain place. Can you help me?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart