ADVENTNÍ KALENDÁŘ 2022

Postupně ho najdete na Youtube U modré kočky. Každé ráno… každé ráno bude sváteční!

1 „Na svatého Eligia, když je všude tuhá zima, trvá čtyři neděle,“ Cvičení dělá mistra a můžeme se dnes ponořit do myšlenek na další vzdělávání, nebo na něco, po čem dlouho toužíme a víme, že to stojí úsilí nebo čas. Stejně tak se může nasypat do klína výsledek naší práce, tak buďme dnes pozorní k tomu, co máme kolem sebe, za co se oceňujeme a po jakém vědění či činění naše duše dychtí.

2 „Natalii naše koně hřeje,“ tak stále je zima a my se ponoříme do štědrosti a do soustředění se na celek a velké plány. Možná vhodný čas povolat k sobě to, co konečně chcete udělat, naplánovat, koho oslovit, jaké resty dodělat. Udělá nám to dobře, protože uvidíme, že někam směřujeme. A je to i dobrý den pro spolupráci a potkání lidí a situací, kteří nám mohou s našimi plány pomoci. A pro ně to bude levou zadní… tak se neostýchejme mluvit dnes o svých plánech.

3 „O svatém Františku Xaveru, fučí ledový vítr ze severu,“ A my se ponoříme do své moudrosti, uvažujme o svých zásadách, o tom, jak si být věrní (nikoliv nevěrní kvůli někomu, kdo nás chce mít jiné) a vůbec, situace vyžaduje upřímnou komunikaci nebo pravdivost k sobě, takže nelehký den, který ulehčíme tím, když slíbím, že když to dodržíte, tak budete tak posíleni a spokojeni sami se sebou, jak už dlouho ne. Takový testovací den  „nakolik ctím své zásady“. A nezapomeňte na punčošky večer!

4 „Jaké je počasí na svatou Barboru, takové bude po celý advent,“  a my budeme hledat kromě ranních dobrot v punčochách také svůj smysl života. Téma včerejší zásadovosti mohlo rozloupnout vůbec „kam směřuji“… A máme v případě, že jsme nespokojeni, zvážit změnu přístupu k něčemu, co je teď rozbité nebo nám nejde tak, jak by mělo. Jak změnit přístup? Požádejte moudřejší o radu… nebo prostě vezměte otěže svého života do svých rukou. Krásné nedělní ráno přeji… Zdá se, že tu je něco hotové, předpřipravené…  a udělá nám to dobře. Už zítra uvidíme proč.

5 „Barborčiny větévky věstí nejen svatbu, ale i jaro. Vykvetou-li před Štědrým dnem, bude jaro brzké, vykvetou-li potom, bude pozdní,“ a my máme v tématu dne nové začátky. Prospěje nám ohlédnout se za minulostí, zkusit pochopit, co se kdy a jak dělo – a to s přicházejícím úplňkem bude výraznější. Náhody tomu budou chtít a pochopíme proč a co se děje teď. Tak skrze toto pochopení nalézejme své cíle. Je také dobré něco od-pustit, je-li třeba.  Možná úkol na celý týden… Tak ať vás neodnese čert a vyhlížejte Mikuláše…

6 „Na Mikuláše se mají hotovit a zkoušet biče, aby se dobytek neplašil,“ tedy jediný den, kdy se nikdo ničeho nebojí. I my se nemusíme bát a směle začít plánovat, půjde to. Postavme se čelem ke svým strachům a zkusme překonat svůj stín. V něčem malém, maličkém… dneska…. Třeba. Nebo v období úplňku, ono se to stále prolíná. Nechme se vést intuicí, sny a takovou jemností, která nám nedá spát a víme, že něco musíme. A já říkám, i kdyby z toho  nic nebylo, tak ta zkušenost bude silný emoční otisk.

7 „Je-li v prosinci vidět mléčná dráha, bude rok úrodný. Není-li, bude chudý,“ Tak vidíte? A my tu máme úhel pohledu, který máme pootočit trošku bez bázně a hany… a trošku třeba stylem „a už nebudu dělat tyhle chyby“. Jde to i lépe. Máme se hluboce zamyslet a zkusit to lépe. Nebát se být jiný. Čas na nové začátky, nové zvyky.. nové cokoliv, co vnímáme jako očišťující.

8 „Jsou-li v prosinci všude ledy, vydaří se zelí,“ a my se můžeme dnes vydařit. Skvělá práce, dnes sbíráme výsledky svého úsilí a vidíme, jak nám věci dávají smysl. Máme být odvážní, možná něco výrazného zkusit. Ocenit sebe, druhé…. Pustit se do něčeho nového.  A to hlavně tam, kde to už dlouho plánujeme, nebo kde už není zbytí.

9 „Mnoho sněhu v prosinci – mnoho ovoce a trávy,“ Máme tu den zajímavých příležitostí, které se mohou otvírat a které může i cíleně vyhledávat, rozhazovat sítě. Jsou to drobnosti, mušky jenom zlaté, které nám přinesou nečekané štěstí. Nechte minulost minulostí, dnes je dobrý den se od ní na chvíli, nebo napořád, oprostit a zkusit štěstí…

10 „Prosinec, je-li mu zima, halí se v bílý kožich,“  možná bude jinovatkový den a my můžeme požádat druhé o pomoc, nebo o radu, nebo o spolupráci. Nepatříte k těm, kteří se v tento čas snaží druhým tolik vyhovět a už nemůžou? Tohle může být už hodně špatně vnímáno a vězte, že tu je někdo, kdo trochu té zátěže může vzít za vás. Nebo alespoň oceňte tyto zatížené lidi, úsměvem, laskavostí…  je to den ochoty, tak na co máte sílu, někde věnujte – nebo si nechejte pomoc.

11 „Zelené Vánoce, bílé Velikonoce,“ krásnou neděli! Nelámejte hůl nad těmi, které milujete… krásný stručný vzkaz pro dnešek. Je to čas uklidnění, stability a zdá se, že co je nyní rozběsněno, takové nebude napořád. Fajn, riziko nepěkných hádek v tuto adventní neděli, ale také šance na úchvatná usmíření a když se tak nějak naladíme co nejlépe, tak by nám teoreticky mělo okolí jít na ruku a doslova roztát v tom našem úsměvu, stojí za to to zkusit…

12 „Suchý prosinec, suché jaro,“ a možná extrémy budou i dnešním tématem. Nesnažte se příliš šetřit, příliš se rozdávat, příliš toho stihnout, příliš toho sníst… Rovnovážnost bude dneska žádaná. Cokoliv, co nám bude dělat špatně, to je proto, že něčeho bylo moc (nebo málo). Tak záhadný den přežijte ve zdraví…

13 „Svatá Lucie noci upije, ale dne nepřidá,“ Ale my můžeme mít optimistické plány a vůbec, zadívat se někam, kde cítíme svou budoucnost nám dnes udělá dobře. O to více, pokud jsme se včera trošku uklidnili a nešli do extrémů, či pochopili, kudy tedy ne, protože  nám to nedělá dobře. Klid a plány přejí setkávání s lidmi, chytrému plánování (a tím myslím opravdu chytrému) a vůbec pečlivosti, která je o optimismu a víře, že děláme dobře.

14 „Na svatého Nikasia se mají dělat knudle (rouble na vázání snopů)neb jimi vázané obilí nežerou myši.“ Tak si dnes udělejme něco, co nám dodá sílu, ochranu, dobré jídlo, amulet. Karta nám přeje: jasnozřivé vhledy a rozjímání. Takže krásnou středu přeji a hlavně klid a možnost se zastavit, no třeba nad dobrou večeří večer. A pomazlete svou kočku, své děti, své milované, protože i to je rozněžnění, které nám  může přinést dobré nápady, uvolnit mysl a přinést i ty jasnozřivé vhledy, když na to přijde a když po nich toužíme.

15 „Jaké zimy v prosinci, taková tepla v červnu,“  máme tu už čtvrtek a příští týden Vánoce. Ale žádný stres, máme tu kartu uvolnění se, protože stresování nám nepřinese nic dobrého, tak přeji pevné nervy do dneška…. Co takhle nebrat věci tak vážně?  Přestaňme se zaměřovat na výsledek, ale spíše na tu cestu, na ten proces, na drobnosti kolem, zážitky; prodloužit si cestu jen proto, abychom toho víc zažili… tak ten nespěch je vidět i tady.

16 „Svatý Albín pouští vodu na mlýn,“ tak možná roztajeme i my a včerejší napětí může být pryč, protože tady je kouzelná karta… a taky voda na mlýn; vaše sny se vyplnily. Z tvrdé práce se rodí velký úspěch. Tak se dnes zaměřme na to, co si zasloužíme, kde čekáme výsledky a milujme vše, co je v našem životě krásné, což se před třetím aventním týdnem hodí. Takhle pěkně se při pátku naladit.

17 „O svatém Lazaru, utěsni stodolu,“ Fouká studeně? K víkendu přidám znovu myšlenku na vše hezké, co máme. Na to, co díky své dobré náladě můžeme předat druhým. Tak udělejme hezký víkend druhým. Možná dělejme jen to, co skutečně chceme v tomto adventním čase a věnujme si kousek pohody, radosti, odpočinku, nebo toho, po čem toužíte… Odměnou může být jistý druh prozření, říká karta… Tak možná‘

18 „Na Panny Marie očekávání očekávej zimu,“ že by to byl odkaz na termín porodu?  A nám tu vychází téma „Musíš toho tolik dosáhnout. Udělej si velmi podrobný plán. Být pod dohledem někoho laskavého…“ tak si vezměte, co je vám srdci blízké. Pěstujme dnes důvěru, očekávání dobrého, stejně jako ta Panna Marie. A ještě navíc… udělá nám dobře péče, masáž, koupel ať naše, nebo darovaná někomu druhému. Krásnou neděli!

19 „Když prosinec bystří, po Vánocích jiskří,“ tak už víme, jak teplý nebo studený prosinec byl a tušíme, jestli budou Vánoce na blátě nebo na sněhu. Situace se změnila a vy jste konečně volní, nabádá nás karta. Máme se zamyslet nad tím, kde nechat minulost minulostí, protože víme, že nám to náramně prospěje. Máme se otevřít novým příležitostem a nalézt štěstí. Je tedy možné, že dnes výrazně uvidíme, kde si stojíme na štěstí a kde naopak už ťuká na dveře. Jen ho slyšet….

20 „Jaký prosinec, takový celý rok,“ no tak už máme představu! Kdo dává, dostává. Nemáme se bránit změnám a třeba už včerejšek naznačil, kde máme to téma temné, hluboké, kde se máme uvolnit, připravit půdu novinkám a novému roku už… A znovu můžeme cítit skluz k extrémům, emočním nebo myšlenkovým. Zvažte zkušenosti a nedělejte staré chyby. Odpusťte sobě, protože nemáte zapotřebí dál nést zátěž minulosti.

21 „Přišel svatý Toma, nejlépe je doma,“ zimní slunovratové ráno nás láká k tomu, abychom poslechli, co nám srdce říká. Jaké máte ráno? Na co myslíte? Co vám přichází na mysl, co se vám zdálo? Vezměme to lehce a kouzelně a věřme, že to, co na nás padá v tento čas, v toto středeční ráno, je něco, co nám chce něco důležitého sdělit.  Posílit naši lásku k domovu, dětem, rodině nebo místu, kde žijeme (cokoliv pro nás důležité…) Opečujme to s laskavostí…

22 „Prosinec naleje, leden zavěje,“ tak možná budou závěje. Nová citově vypjatá situace, zprávy týkající se vztahů nebo pozvání do společnosti. Máme mít úžasné intuitivní vhledy a celkově ta vypjatost je spíše zasněná, láskyplná, schoulená do sebe a možná… už by to chtělo volno. Rozhodně to z této kartičky sálá. Nechte se pozvat, pozvěte, ponořte se do něhy, ať už máte jakýkoliv den… moc a moc by nám to mělo prospět.

23 „Svatá Viktorie, obrázky na okna ryje,“ A nám svítá světlo na konci tunelu. Můžeme se pustit znovu do plánování. Možná nějaký nápad, plán, konkrétní krok vám dnes přijde na mysl. A nemůžete-li ho udělat, alespoň si ho napište na později.  Nové zítřky, jako bychom se už viděli někde jinde. A je to dobře, protože zítřek bude jiný… a když ne z hlediska vašich plánů, tak jen tím, že bude sváteční.

24 „Padá-li na Štědrý den v noci sníh, bude hodně vína,“ tedy teplý podzim a i karta je krásná: Síla. Síla a požehnání  plynoucí z laskavosti. Sebedůvěra a odpuštění: a vlastně tato dvě témata jsme tu v průběhu adventního kalendáře měli. Nádhera. Takže… buďte laskaví k sobě i k druhým a moc krásně si užijte dnešní den i večer. A dejte si pozor na jinovatku, protože když na ni krásně v průběhu svátků zazáří slunce, tak bude hodně medu. Do čaje i do perníčků.  Děkuji za důvěru a krásné časy s vámi…

2 názory na “ADVENTNÍ KALENDÁŘ 2022”

  1. Reading your article has greatly helped me, and I agree with you. But I still have some questions. Can you help me? I will pay attention to your answer. thank you.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Shopping Cart